Skip to content
Increase font size Decrease font size Default font size

Mobilní rozhlas

MR Reg 250x250

Mapový portál

BANNER2

Mikroregion Roketnice

Mikroregion logo

MAS Slavkovské bojiště

MAS logo n

Ekolamp

 

ekolamp.logo .2D.black .cmyk 1

Počítadlo přístupů

TOPlist

Diskuze PDF Tisk
Napsal uživatel Pavel Drozd Pondělí, 28 Leden 2013 21:47 Aktualizováno Pondělí, 28 Leden 2013 21:48   

Diskuze je určená pro veřejné a otevřené projednání aktuálních témat v obci Velatice.

Pravidla diskuze:

Diskuzi může zahájit jakýkoli návštěvník webových stránek.
K příspěvkům se může vyjadřovat jakýkoli návštěvník webových stránek.
Pro vyjadřování ke kontrétním uveřejněným zprávám či dokumentům, užívejte, prosím, diskuze u dané zprávy či dokumentu, pokud byla zprovozněna.

Administrátor webových stránek má vyhrazené právo na smazání příspěvků vulgárních, netýkajících se tématu, komerčních a obsahujících osobní útoky na občany obce.

Přidej komentář

Komentáře (570)

 • Plánuje se, prosím, v blízké budoucnosti přistavení kontejneru na papír u školky? Děkuji

 • Dobrý den, toto je čistě v režii MŠ, ale předpokládáme, že se zahájením provozu v září kontejner přistaví. Po doběhnutí výběrového řízení na dodavatele kontejnerů a popelnic budeme mít i vlastní kontejner na papír, který bude dostupný už pořád. Dodávka by měla proběhnout asi v říjnu.

 • Host (Tomáš Volek)

  Ahoj Honzo, kdy prosím firma, která prováděla kácení stromů, uvede do původního stavu cestu podél potoka k rybníčku? Ten původní uválcovaný štěrk, který jsme tam vybudovali, byl jejich těžkou technikou úplně zničen. Odvoz klád složených u nové silnice taky myslím nemají ještě plně dokončený. Dlouho jsem tam neviděl někoho něco dělat.

 • Vím o tom, uháním je.

 • Host (Peter Olžbut)

  Dobrý den pane starosto,
  jelikož se v naši obci používá zimní posyp v podobě štěrku, popřípadě písku na hlavní komunikaci a naše silnice nepatří k nejčistějším, rozhodl jsem se Vám poslat k posouzení variantu zametacího stroje. Nechci dělat žádné PR, ale koupili jsme model 425 před cca 2 roky do firmy a musím říct, že se nám to výborně osvědčilo. Celé se to dá táhnout například za traktorem a dá se tím pozametat cokoliv. Myslím, že by to úroveň Velatic významně pozvedlo a není to až tak finančně náročná záležitost. V případě zájmu mohu poslat kontakt na výrobce (kupovali jsme přímo z Irska a používáme denně). URL výrobce: http://www.multisweep.com/. V případě zájmu se klidně můžete přijet podívat do Kuřimi, jak to funguje.

 • Děkuji za podnět. Komunikace se snažíme vždy zamést do Velikonoc. Kvůli poruše zametacího stroje to letos nevyšlo. Právě mi firma potvrdila, že by měli zametání stihnout do konce týdne. Až potvrdí termín, budeme o tom informovat. S dotazem na Vámi navrhované řešení se obrátím na Vámi zaslaný mail.

 • Milí spoluobčané, sešel sníh a při procházce po vsi můžeme narazit na hromady psích exkrementů. Např. kolem hřiště jsou místy položeny v hustotě dvě hovna na jeden metr, v menší míře taktéž třeba i v Zelené oáze, kde si mají hrát děti. Tak jsem měl bláhový pocit, že se to u nás zlepšilo, ale vidím, že stále je mezi majiteli psů významná část těch, jejichž chování nelze označit jinak než za hovadské, a je samotné tudíž za hovada. Tak se nad tím zkuste zamyslet, prosím, ať si můžeme těšit na jaro a ne se bát, do čeho zase šlápneme.

 • Host (Tomáš)

  Dobrý den, kde bude volební místnost pro volbu prezidenta v naší obci? Děkuji

 • Volební místnost bude v rodinném centru nového obecního úřadu tak jako o posledních volbách.
  Severová Anna

 • Host (host)

  Dobrý den pane starosto. Nevíte náhodou,jak je to s otevřením nekonečné stavby mostku z Velatic na Mokrou?
  Děkuji za odpověď.

 • Dobrý den, nikdo nás o prodloužení termínu neinformoval, proto jsem to dnes zjišťoval a už tento pátek by měl být most uveden do provozu. Tak snad.

 • Host (Koudelka)

  Dobrý den pane starosto,
  na vjezdech do obytných zón byly instalovány zpomalovací retardéry. Prosím, aby podobné zařízení bylo umístěno i na křižovatce u domů čp 185 a 266. Často zde dochází k porušování maximální povolené rychlosti pro obytnou zónu. Děkuji

 • Dobrý den, tam někdo často měřívá rychlost? Je možné tedy někde vidět výsledky měření, popř. statistiky - kolik procent aut překračuje rychlost, o jaké hodnoty překračuje a zda tím došlo k ohrožení bezpečnosti? Děkuji.

 • Host (Koudelka)

  Odpověď na: Radoslav Ulrich

  Dobrý den,
  jde o poznatek z vlastního příležitostného pozorování

 • Dobrý den, nejedná se o zpomalovací retardéry - ty jsou podstatně vyšší. Jedná se o přejezdové části, které vyznačují začátek/konec obytné zóny, které musí být z jiného materiálu než silnice. V křižovatce, kterou uvádíte není žádná taková úprava v plánu. Při projektování nové komunikace kolem stožáru bylo dopravním úřadem úmyslně navrženo napojení, tak, aby se v tomto směru nedala křižovatka projet přímo, ale aby auto muselo zpomalit. Komunikace jsme schválně nerozšiřovali celou, aby zde auta nejezdila rychle.
  Celé přehlednosti křižovatky by pomohlo odstranění vzrostlých stromů a nevysazování dalších stromů v těsné blízkosti komunikace.

 • Host (Koudelka)

  Odpověď na: Jan Grolich

  Dobrý den,
  děkuji za osvětlení situace a názor ohledně zeleně, byl proveden prořez.

 • Host (Host)

  kam je možné vyhazovat sklo, zdá se mi že kontejneru je málo a nikdo je delší dobu nevyvážíí

 • Dobrý den, sklo je možné vyhodit jen do kontejneru na sklo. Jak jsem tady už psal, u jednoho kontejneru se rozbilo dno. Takže než jsme zajistili nový, byly zbývající asi přeplněné. Dnes ale nový kontejner přivezli a je umístěný na ulici Lány - takže ten je určitě prázdný.

 • Host (Peter Olžbut)

  Dobrý den pane starosto,
  rád bych Vám touto cestou poděkoval za vyřešení situace ohledně znečištění auta při opravě dálničního mostu. Mile mě to překvapilo.

 • Rádo se stalo.

Načti více